Arhitekts Elizabetes ielas 22. namam: Konstantīns Pēkšēns
Arhitekts Elizabetes ielas 18. un 20. namam: Jānis Fridrihs Baumanis


Elizabetes iela izveidojusies 1812. gadā nodedzinātās Rīgas priekšpilsētas rekonstrukcijas gaitā. Iela tika nosaukta Krievijas imperatora Aleksandra I sievas vārdā. 20. gadsimta 20. gados Elizabetes ielas posmu starp Valdemāra un Tērbatas ielām tautā dēvēja par “Rīgas Brodveju”, jo tas bija tā laika izklaides centrs. Elizabetes ielas 18. nama un 20. nama arhitekts ir Jānis Fridrihs Baumanis, kurš savas dzīves laikā bijis projektu autors aptuveni 150 namiem Rīgā. Savukārt nams Elizabetes ielā 22 ir Konstantīna Pēkšēna projektēts. Šis nams ir celts īsi pirms jūgendstila ēras sākuma Rīgā. K.Pēkšēns ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem. Nama fasādes erkerus balstošie atlanti liecina par eklektismam raksturīgo tieksmi brīvi izmantot dažādu laikmetu stilus.

Kompetenta un profesionāla attieksme.

Jānis Z.

Darbu gaitā atklājās, ka ir nepieciešams atjaunot daudz vairāk, nekā sākotnēji tika ieplānots. Biju patīkami pārsteigts, ka tāmes summa palika nemainīga. Paldies Berga komandai par lielisku darbu.

Edgars C.

Diezgan dārgi, bet bez papildus finansiāliem pārsteigumiem. Kvalitatīvs darbs, īsi termiņi, profesionāla komanda. Esam pilnīgi apmierināti. 

Valērijs P.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums.

Kontakti