Kalēju iela 23, Rīga
Arkitekts: Pauls Mandelštams

Interesants ir stāsts par to, kā radies Kalēju ielas nosaukums. Iela izveidojās 13. gadsimtā, bet tagadējo nosaukumu ieguva 17. gadsimtā, kad pēc pilsētas vaļņu uzbēršanas kalējiem nācās pārcelt savas darbnīcas uz Rīgas upes krastmalu pie vecā nocietinājuma mūra ārsienas. Tā kā ielā dzīvoja lielākoties kalēji, tai tika dots “Kalēju ielas” vārds.

Reti kurš Kalēju ielas gājējs vienaldzīgs paiet garām 23. numura namam. Šai ēkai ir dekoratīvi izteiksmīga, grezni rotāta fasāde. Saules motīva cilnis uz stūra erkera ir apzeltīts. Saule simbolizē uzplaukumu, atdzimšanu. Stūra erkers viennozīmīgi ir ēkas centrālais akcents. Erkeru apņem kastaņkoka lapotne, kas rotāta ar baltiem ziediem. Bagātīgi izmantoti dažādi apdares materiāli.

Liels darbs tika ieguldīts, lai izgaismotu fasādi atbilstoši iecerei. Pirmais solis bija rūpīga projekta izstrāde, kam tika veltītas daudzas stundas birojā. Kad gaismekļi atbilstoši projektam tika uzstādīti, vairākkārt diennakts tumšajā laikā tika veikta gaismekļu regulācija, lai panāktu izcilu rezultātu.

Ce bâtiment est spécial tout comme était sa rénovation. Il fallait produire des lampes spéciales, dorer le soleil au centre de l’immeuble… Nous sommes heureux que tout le travail a abouti à une de plus belles façades de la vieille ville de Riga. Merci beaucoup à tout le monde pour le travail!

Olivier M.

Šis nams ir īpašs un tāds bija arī darbs pie tā atjaunošanas. Mums bija nepieciešams izgatavot speciālus lukturus, apzeltīt sauli ēkas centrā… Priecājamies, ka milzīgais darbs, kas tika ieguldīts, nu rezultējies vienā no skaistākajām Vecrīgas fasādēm. Liels paldies visiem par darbu!

Olivier M.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums.

Kontakti