https://id.riga.lv/2023/10/24/rigas-pasvaldiba-izsludina-konkursus-lidzfinansejuma-sanemsanai-eku-atjaunosanai-un-zemesgabalu-labiekartosanai/

Kopumā 2018. gadā ar Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu atjaunotas 85 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkas, kuras piedalījās Rīgas Domes atklātā konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2018. gadā”. Konkurss tika izsludināts pagājušā gada 10. novembrī un tajā bija iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa fasādes atjaunošanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Sākotnēji Rīgas pašvaldība šim mērķim bija atvēlējusi 900 000 eiro, bet ņemot vērā lielo namīpašnieku interesi, pašvaldība lēma piešķirt papildus  615 000 eiro. Attiecīgi kopumā kultūras pieminekļu saglabāšanai Dome šogad piešķīra 1,5 miljonus eiro lielu finansējumu.

Šogad pašvaldības līdzfinansējumam varēja pieteikt ne tikai tās ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī tās, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās – Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņakalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī. Konkursa komisija atbalstīja visus 16 projektus, kas tika saņemti no šo apbūves aizsardzības teritoriju nekustamo īpašumu īpašniekiem.

Mēs, “Berga Fasādes”, esam realizējuši desmit no 2018. gada finansējumu ieguvušajiem projektiem. Kā visi rīdzinieki, ceram, ka finansējums turpināsies arī 2019. gadā. 

Mūsu ilggadējā pieredze var būt jums noderīga, tādēļ sazinieties ar mums, ja plānojat pretendēt uz RD līdzfinansējumu fasādes atjaunošanai 2019. gadā.

Informācija par konkursu pieejama http://atjauno.riga.lv/

Berga Fasādes, Rīga

Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums.

Kontakti